گروه دوو فعالیت رسمی خود را در سال ۱۹۶۷ میلادی در سئول با مدیریت “Kim Woo Jung” آغاز نمود. کمپانی “دوو الکترونیک” یکی از شرکت های اقماری گروه دوو به شمار می آید که فعالیت خود را از سال ۱۹۷۱ در صنعت لوازم خانگی آغاز نمود.  Daewoo Electronics با تأسیس ۶۴ کارخانه و ایجاد ۴۰ دفتر مرکزی فروش در جهان به موفقیت چشمگیری دست یافت. شرکت دوو دارای بیش از ۲۰ شرکت تابعه و زیرمجموعه بود، که بعضی از آنها امروزه به عنوان شرکت های مستقل، در زمینه های مختلف صنعتی، فعالیت می نمایند.

شرکت لوازم خانگی دوو، بعد از دو شرکت سامسونگ و ال جی، بزرگترین شرکت الکترونیک در کره جنوبی به شمار می رود. از دهه ۹۰ به عنوان دهه حضور پرقدرت محصولات لوازم خانگی دوو در بازارهای بین المللی یاد می شود.

دوو در حال حاضر، افزون بر اختیار داشتن کارخانه های بزرگ تولید در کره جنوبی، دارای سایت های تولیدی پیشرفته در گستره جهان و کشورهای مختلف از جمله مکزیک، اسپانیا، لهستان، مالزی، چین، ویتنام و غیره می باشد. همین امر خود نشان از قدرت رقابتی برند و محصولات دوو الکترونیک در گستره جهان دارد.

محصولات دوو ساخت کجاست؟

شرکت دوو شرکتی فعال در عرصه تولیدات لوازم خانگی است که آرم تجاری اش تبدیل به یکی از بهترین ها در این زمینه شده است. این شرکت و کارخانه تولید این محصولات در کشور کره فعالیت دارد، کیفیت این محصولات به حدی بالاست که فروش آن را به فروشی جهانی مبدل کرده است. یکی از شاخصه های تولیدات دوو بهره گیری از بهترین و کامل ترین لوازم برای ساخت و طراحی دوو است که هم سخت افزار و هم نرم افزار درچجه یکی را برای این محصولات فراهم آورده است.

برند طراحی شده برای این محصولات به حدی چشم نواز است که آن را از سایر محصولات مشابه متمایز کرده است. در ایران هم این برند و محصولات آن برندی مشهور و شناخته شده است که خانواده های ایرانی حداقل چندین دستگاه از لوازم خانگی شان را در منزل دارند و مطابق با آمار همه مصرف کنندگان کمال رضایت را از این برند و لوازم خانگی آن و نحوه کارکرد آنها دارند.