سامسونگ ( Samsung) یک شرکت کنگلومرا (خوشه‌ای) چند ملیتی کره جنوبی می باشد که مقر اصلی این شرکت به نام شهر سامسونگ (Samsung Town) به صورت یک مرکز اداری و پارک فناوری اطلاعات در شهر سئول، کره جنوبی واقع می باشد. این شرکت دارای چندین شرکت تابع و همچنین زیر مجموعه هایی در صنایع مختلف می باشد، که اکثر آنها تحت نام برند سامسونگ با هم متحد شده اند و این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت چایبول (شرکت کنگلومرای کره جنوبی( شناخته می شود.
سامسونگ اکنون با تجزیه شرکت هیوندای (Hyundai Group) به عنوان بزرگترین گروه تجاری کره جنوبی شناخته می شود که محصولات شرکت های وابسته آن تقریباً یک پنجم از کل صادرات کره جنوبی را تشکیل می دهد و درآمد سامسونگ برابر با ۱۷٪ از ۱٫۰۸۲ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی کره جنوبی را شامل می شود. سامسونگ از سال ۲۰۱۷ میلادی به عنوان ششمین برند با ارزش جهان شناخته می شود.

تاریخچه شرکت سامسونگ

سامسونگ تأثیر قدرتمندی در توسعه اقتصادی، سیاست، رسانه و فرهنگ کره جنوبی دارد و نقشه موثری در “معجزه در رودخانه هان”دوران شکوفای اقتصادی کره جنوبی بعد از جنگ داخلی کره ایفا نموده است.
سامسونگ یکی از پادشاهان دنیای فن آوری می باشد، که خود را به یک امپراتوری عظیم در زمینه موبایل و الکترونیک تبدیل نموده است، در واقع سامسونگ در سال ۱۹۳۸ میلادی تاسیس شد و داستان این شرکت خیلی زودتر آغاز شده. با گذشت سال ها، این شرکت به طرز چشمگیری متحول شده است، نوآوری سامسونگ شامل بازارهای بی شماری می گردد که فراتر از تلفن همراه و الکترونیک می باشد.
سامسونگ دارای داستان بسیار جالبی است، که پر از فراز و نشیب می باشد. در این جا به بررسی برخی از واقعیت های جالب در مورد این شرکت غول کره ای خواهیم پرداخت.

دلیل نامگذاری سامسونگ

به گفته بنیانگذار سامسونگ، لی بیونگ چول معنی کلمه کره ای سامسونگ سه ستاره ( tristar یا three stars) می باشد که کلمه “سه” نماد بزرگی، عزمت و قدرتمند است. از هم زمان تأسیس این شرکت، لی بیونگ چول معتقد بود که این شرکت جدید وی آغاز کاری بسیار بزرگتری می باشد که انتخاب نام شرکت بیانگر این آرمان بود. ساخته شده از کلمات کره ای سه (به کره ای : sam-سام) و ستاره (به کره ای : sung-سانگ) گفته می شود که نماد سه ستاره (三星) از نظر فرهنگی چیزی “بزرگ ، بیشمار و قدرتمند” را نشان می دهد.
این یک ادعای جسورانه برای یک شرکت بازرگانی چهل کارمندی بود که در زمینه معاملات محصولات محلی و نودل فعالیت می کرد که از آن زمان سامسونگ در زمینه هایی بسار زیادی خوش درخشید.

 

Call Now Button