وستینگهاوس

شرکت برق وستینگهاوس (Westinghouse Electric) شرکتی خصوصی در آمریکا است که در سال ۱۸۸۶ بنا نهاده شده است محدوده فعالیت آن بین المللی می باشد و دفتر مرکزی آن در ایالت پنسیلوانیا قرار دارد. این شرکت در تولید تجهیزات برقی، رادارها، نیروگاه ‌ها، ساخت نیروگاه هسته ای، تولید سوخت هسته ای و موتور هواپیما مشغول فعالیت است. مدیر عامل این شرکت برعهده دنی رودریک است.
شرکت وستینگهاوس در سال ۱۹۹۵ مجموعه رسانه ای سی‌بی‌اس را خرید و از سال ۱۹۹۷ با عنوان شرکت سی‌بی‌اس کارش را ادامه داد. خیلی از قسمت های غیررسانه ای این شرکت به کمپانی های دیگر داده شد. قسمت سیستم های الکترونیکی دفاعی شرکت وستینگهاوس به شرکت هوانوردی آمریکایی نورتروپ گرومن داده شد و هم اکنون به عنوان کمپانی مستقلی با اسم سیستم ‌های الکترونیکی نورتروپ گرومن به کارش ادامه می دهد. اما مالک قسمت اصلی سهام بخش انرژی اتمی وستینگهاوس که با اسم شرکت وستینگهاوس الکتریک مشغول به کار می باشد کمپانی ژاپنی توشیبا می باشد و دارای ۱۴۵۰۰ نفر نیروی انسانی است.

سابقه فعالیت شرکت

سابقه شرکت وستینگهاوس به دهه ١٨٨٠ باز می‌گردد که جورج وستینگهاوس کارگاهی را برای تولید وسایل برقی ابتدایی آن زمان در آمریکا تاسیس کرد. این شرکت برای سال‌ها، رقیب اصلی ادیسون بود.طی دهه‌های بعد، فعالیت وستینگهاوس به شاخه‌های مختلف، از تولید لوازم برقی خانگی گرفته تا تولیدات پیشرفته الکترونیک و ساخت نیروگاه‌های برق گسترش یافت و این شرکت با خرید شرکت‌های دیگر در کشورهای مختلف، به یک موسسه تولیدی و تحقیقاتی معتبر جهانی تبدیل شد.

Call Now Button